Kulinarna podróż po Mazurach

Serdecznie witamy w restauracji „Smuga Cienia”, położonej nad jeziorem Roś.

KUCHNIA

Nasza kuchnia specjalizuje się w mazurskich oraz klasycznych potrawach z wykorzystaniem regionalnych przysmaków. Do przygotowania potraw wykorzystujemy lokalne produkty, dzięki czemu wszystkie składniki są świeże oraz pochodzą z wiarygodnego źródła. Ryby serwowane w naszym lokalu m.in. sandacz, szczupak, okoń, węgorz są poławiane w lokalnych jeziorach. Mięso jak i warzywa, oraz owoce pochodzą od lokalnego producenta, natomiast zioła i przyprawy pozyskujemy z własnego ogródka.
„Smuga Cienia” proponuje Państwu ekologiczne ciasta według sekretnej receptury wypiekane w hotelowej cukierni. Domowe kopytka, kluski śląskie, pierogi z różnymi nadzieniami oraz makarony własnego wyrobu. Smaki w restauracji zmieniają się zgodnie z porami roku, dlatego w zależności od sezonu można skosztować różnorodnych dań.

NAPOJE

W naszym barze dostępne są regionalne piwa z browaru Ełckiego i browaru Kormoran. Karta win obfituje w starannie wyselekcjonowane wina z małych winnic nowego i starego świata.
Na miejscu są dostępne świeżo wyciskane soki owocowe oraz domowa naturalna lemoniada według naszego autorskiego przepisu.

REZERWACJE GRUPOWE, PRZYJĘCIA OKOLICZNOŚCIOWE

Restauracja jest idealnym miejscem do organizacji przyjęć okolicznościowych (np. komunie, chrzciny, urodziny, wesela), spotkań biznesowych, spotkań rodzinnych, spotkań z przyjaciółmi i romantycznych kolacji we dwoje.
Jesteśmy przyjaznym miejscem dla wegetarian, wegan, osób z nietolerancjami pokarmowymi lub na specjalnych dietach.

REZERWACJA STOLIKA

Rezerwacja stolików nie jest wymagana, ale jest mile widziana :), warto zamówić stolik wcześniej, dzięki temu będą mieć Państwo pewność, że Wasze ulubione miejsce będzie dostępne.

ROZKŁAD SAL

„Smuga Cienia” składa się z sali kominkowej z otwartym kominkiem, przeszklonej sali z widokiem na jezioro oraz dużego tarasu nad jeziorem.
Nasza restauracja została wyróżniona certyfikatem „Produkt Warmii i Mazur”.
Z przeszklonych ścian oranżerii restauracji rozpościera się niesamowity widok na jezioro. W okresie letnim można korzystać z tarasu bezpośrednio nad jeziorem.

DZIEDZICTWO KULINARNE WARMIA MAZURY POWIŚLE

Ciężka praca się opłaca! Restauracja „Smuga Cienia” przyjęta w poczet członków sieci „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle”. Tytuł zobowiązuje wiec z każdym dniem będziemy dążyć do jak najlepszych smaków, tak aby kulinarna podróż po „Mazurach” nigdy nie była nudna i odkrywała przed Wami tylko najlepsze i najsmaczniejsze produkty naszego regionu.

Znak „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle” pomaga smakoszom odnaleźć miejsca, w których można spróbować regionalnych przysmaków.

Kryterium członkostwa jest korzystanie z lokalnych surowców w produkcji żywności i potraw, kultywowanie tradycji kulinarnych oraz promocja kulinarnego dziedzictwa regionu.

Województwo warmińsko-mazurskie od roku 2005 jest członkiem Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego. Samorząd posiada licencję na chroniony znak i przyznaje prawo do jego używania przedsiębiorcom.

GODZINY OTWARCIA

Restauracja jest czynna codziennie, można zamawiać dania z karty lub dania dnia specjalnie skomponowane przez naszego szefa kuchni.

W sezonie zimowym 07:00-21:00- kuchnia, 07:00-22:00- bar,

W sezonie letnim 07:00-22:00- kuchnia, 07:00-23:00- bar.

W tygodniu śniadania serwujemy codziennie: 07:00-10:00.

W weekendy śniadania serwujemy codziennie: 08:00-10:00.

Życzymy niezapomnianych doznań kulinarnych!

Godziny otwarcia

od poniedziałku do niedzieli
bar od 8:00 do 22:00
kuchnia od 10:00 do 21:00

Skontaktuj się z nami

+48 87 423 04 59

+48 87 423 04 41

rezerwacja@hotelconrad.pl